Aktualności

Zapraszamy do Podziemi będzińskich

Wszystkich, którzy tęsknią za niskimi temperaturami zapraszamy do zwiedzania Podziemi będzińskich. Bilety do obiektu można kupić w kasach: zamkowej oraz pałacowej, najpóźniej 15 minut przed rozpoczęciem zwiedzania – harmonogram wejść poniżej.

Przypominamy, że ze względu na niską temperaturę powietrza 9oC i wysoką wilgotność należy zabrać ciepłe okrycie. Obiekt mogą zwiedzać dzieci powyżej 5 lat.

 

Haftowane gobeliny

W czasie lipcowych upałów warto poszukać chłodu w muzealnych wnętrzach. Zapraszamy Państwa na wystawę prac Teresy Orłowskiej Haftowane gobeliny, która prezentowana jest w Pałacu Mieroszewskich.

Czytaj więcej...

Spotkania z Arciszewskimi w zamku dobiegają końca

To już naprawdę ostatni moment na zapoznanie się z wystawą czasową „Wspomnienie o założycielu będzińskiego studia fotograficznego Bronisławie Arciszewskim w 60. Rocznicę Jego śmierci”, która eksponowana jest w jednej z sal będzińskiego zamku od października 2023 roku.

Czytaj więcej...

Joga w parku przy Pałacu Mieroszewskich

W sobotnie przedpołudnie w pięknych okolicznościach przyrody w parku przy Pałacu Mieroszewskich odbyły się pierwsze zajęcia jogi. Dziękujemy za wszystkie uśmiechy i wspólnie spędzony czas.
Przypominamy, że spotykamy się w każdą sobotę lipca i sierpnia o godzinie 9.30. Do zobaczenia za tydzień.

 

 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY