Dni Rodzinne - 30 stycznia 2014 r.

W drugi czwartek ferii zimowych (30 stycznia) podczas „ Dni Rodzinnych w Muzeum” dzieci miały okazję zwiedzić wyjątkowe atrakcje zlokalizowane na Wzgórzu Zamkowym - półziemianki, magiczne miejsca, ścieżkę dydaktyczną oraz amfiteatr.

Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się tajemnicze wnętrza Podziemi Będzińskich gdzie dzieci miały okazję zobaczyć tzw. światków historii oraz poznać ciekawe historie związane z tym wyjątkowym miejscem.  Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Zamku.

Dzieci, które w ramach ferii uczestniczyły w "Dniach Rodzinnych" otrzymały wejściówki, na których skrupulatnie zbierały pieczątki ze wszystkich obiektów należących do Muzeum. Uzupełnione wejściówki potwierdzające obecność na wszystkich zajęciach wzięły udział w losowaniu pamiątek przygotowanych przez Muzeum Zagłębia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: