Otwarcie salonu Biedermeiera

W dniu 09.12.2014 w Pałacu Mieroszewskich odbyła się konferencja prasowa poświęcona otwarciu nowo zaaranżowanego pomieszczenia pałacowego. Podczas jej trwania miała miejsce prelekcja dla dziennikarzy, którą poprowadziła Małgorzata Hałasik - kurator wystawy

Salon mebli w stylu Biedermeier jest początkiem zmian jakie planuje się wprowadzić w Pałacu w okresie najbliższych dwóch lat. Meble prezentowane na powyższej ekspozycji zostaly pozyskane w ramach współpracy pomiędzy Muzeum Zagłębia w Będzinie a Muzeum w Gliwicach, które jest ich właścicielem. Uzupełnieniem aranżacji salonu jest damska toaleta prezentowana na manekinie w wykonaniu Pani Marii Krzemińskiej. Stylowy strój jest pozyskany z Muzeum w Tarnowskich Górach. Salon pełniący funkcje reprezentacyjne był miejscem przyjmowania gości i dlatego zapraszamy Państwa do złożenia wizyty u "zacnego Pana Meiera".