Wizyta studyjna w Muzeum POLIN

W zeszłym tygodniu pracownicy Działu Historii i Działu Edukacji Muzeum Zagłębia w Będzinie mieli okazję uczestniczyć w wizycie studyjnej zorganizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” w Warszawie.

Program dwudniowego spotkania obejmował zwiedzanie wystawy stałej, ukazującej 1000 lat historii polskich Żydów, prezentacje judaików w zbiorach zaproszonych muzeów, warsztaty, spacer historyczny w przestrzeni miejskiej, po terenie Muranowa a także prezentację działań Muzeum Polin, m.in. projekt „Zbiory na kółkach”, zbiory niematerialne, projekt znakowania cmentarzy żydowskich, ofertę edukacyjną. Spotkania warsztatowe, w których uczestniczyli przedstawiciele muzeów regionalnych były znakomitą okazją do wymiany doświadczeń, dyskusji i poznania swoich kolekcji.