Wystawa pokonkursowa

W październiku w Pałacu Mieroszewskich można było oglądać wystawę pokonkursową przygotowaną we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 10 w Dąbrowie Górniczej.

Na ekspozycji zaprezentowano kilkadziesiąt prac zgłoszonych na dwa konkursy organizowane przez Szkołę: „Fantastyczne zwierzę” i „Konkurs regionalny na lalkę teatralną”. Niecodzienna wystawa prezentująca fantastyczne prace, będące efektem, niczym nieskrępowanej, dziecięcej wyobraźni spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród osób zwiedzających nasze Muzeum.

Zwiedzając ekspozycję można było się również zapoznać z historią lalki od czasów starożytnych do współczesności. Oba konkursy nie tylko rozwijały wyobraźnię dzieci i ich umiejętności plastyczne, ale też kształtowały zainteresowania uczniów szeroko rozumianą kulturą.

Pomysłodawczynią wystawy była p. Monika Sokołowska – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 10 w Dąbrowie Górniczej