X Festiwal Edukacyjny Nowe Inspiracje „WOM” 2024

20 kwietnia w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach nauczyciele z całego województwa śląskiego mieli okazję uczestniczyć w prelekcjach i warsztatach realizowanych przez przedstawicieli różnych instytucji kultury.
Oczywiście nie mogło zabraknąć wykładów i warsztatów prowadzonych przez pracownika merytorycznego Muzeum Zagłębia. Nasza kustoszka zaprezentowała warsztaty oparte na naszych zabytkach, czyli wazie holenderskiej oraz zajęcia w oparciu o przyrodę parkową przy Pałacu Mieroszewskich. Ogromną radość naszym słuchaczom sprawiły warsztaty z dziedziny sztuki, a mianowicie żywe obrazy, takie jak „Mleczarka” Jana Vermeera. Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy nauczycieli do uczestniczenia w warsztatach odbywających się w Muzeum Zagłębia w Będzinie.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną na stronie Muzeum w zakładce „edukacja”.