"DROGOCENNE DZIEŁA ANDRZEJA HEIDRICHA. Wystawa zorganizowana przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim". Celem wystawy jest przedstawienie wybitnego, polskiego grafika Andrzeja Heidricha, którego małe dzieła nosimy w kieszeni.

Artysta podjął się realizacji wielkiego wyzwania, jakim było zaprojektowanie dla NBP polskich pieniędzy papierowych. W Jego pracowni powstawały banknoty z dawnej i nowej emisji, które zostaną wyeksponowane na wystawie. Goście muzealni będą mieli niecodzienną okazję zobaczenia historycznych już serii banknotów, które nigdy z różnych powodów nie zostały zrealizowane. Ciekawym punktem ekspozycji będzie przedstawienie realizacji artystycznych grafika podczas pracy zawodowej w warszawskim wydawnictwie „Czytelnik”.

Podczas wystawy zostanie zaprezentowane nagranie wywiadu przeprowadzonego z artystą 21.03.2016 r. przez kuratora wystawy. Ekspozycji będą towarzyszyć warsztaty dla uczniów szkół podstawowych, oprowadzania kuratorskie. Odwiedzający wystawę, będą mogli wziąć do ręki wybraną publikację, do której okładkę lub ilustrację wykonał Andrzej Heidrich i w zaciszu ekspozycji poczytać.

WERNISAŻ WYSTAWY ODBĘDZIE SIĘ 8 KWIETNIA O GODZ. 17:00 W PAŁACU MIEROSZEWSKICH MUZEUM ZAGŁĘBIA W BĘDZINIE -WSTĘP WOLNY

Banknot 20 złotowy z serii: Miasta Polskie lata 60. XX w. - seria nie została wyemitowana, projekt Andrzej Heidrich, przednia strona banknotu: kobieta w biłgorajskim stroju,
odwrotna strona banknotu: panorama Lublina