W klimatycznym wnętrzu pałacowym, o klasztornym sklepieniu, zaaranżowaliśmy dla Państwa wystawę pt. „Kugel, bańka lub bombka, czyli piękne ozdoby nie tylko na Święta Bożego Narodzenia”. Opowieść o ozdobach świątecznych rozpoczynamy przykładem bombki z XIX wieku. Następnie, w ciekawej aranżacji, zobaczycie Państwo przykłady ozdób przedwojennych.

Wrażenie migotającego blasku we wszystkich kolorach, przy dźwiękach kolęd, zapewnią naszym gościom bombki z lat 50., 60., 70. i 80. XX wieku, które wielu osobom urodzonym w ubiegłym stuleciu przypomną lata dzieciństwa. Prezentację kończą bombki z dwóch współczesnych, polskich firm, a mianowicie DAGMARA – My Christmas z Jasła oraz „Szklany Świat – Bombki” z Krośnic koło Milicza. Podczas zwiedzania wystawy wszyscy chętni będą mogli przygotować kolorowy łańcuch choinkowy i zabrać go do domu.

Zapraszamy do Pałacu Mieroszewskich na wystawę, która każdego wprawi w świąteczny nastrój.

Muzeum Zagłębia w Będzinie serdecznie dziękuje Dyrektorowi Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika, księdzu Piotrowi Pilśniakowi za pomoc w przygotowaniu oprawy muzycznej ekspozycji.