Na czwartek, 28 marca, zaplanowaliśmy finisaż wystawy czasowej: „Czerwień – gród między Wschodem a Zachodem”, która będzie u nas eksponowana do 7 kwietnia.

Spotkanie zapoczątkuje, o godzinie 17.00, prezentacja multimedialna nt. historii Grodów Czerwieńskich w średniowieczu i znaczenia tych ziem dla ówczesnych władców Polski i Rusi. Następnie zaprosimy na krótki koncert sławkowskiej grupy folkowej „Jar”. Żywiołowa muzyka tego zespołu, oparta na inspiracjach zaczerpniętych z dawnej Słowiańszczyzny, niesie ze sobą ogromną dawkę pozytywnej energii. Po akcencie muzycznym przyjdzie czas na wspólne zwiedzanie ekspozycji, podczas którego opowiemy o dziejach jej powstania i prezentowanych zabytkach. Zachęcamy do wzięcia udziału w finisażu i do obejrzenia wystawy „Czerwień – gród między Wschodem a Zachodem”.