Narodowe Czytanie 2017 - "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego

2 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji pn. "Narodowe Czytanie".

Wydarzenie to objęła swym patronatem Para Prezydencka RP a będzińską edycję swoim patronatem objął Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski oraz TVP3 Katowice.

Organizatorami tego wydarzenia wzorem ubiegłych lat byli Urząd Miasta Będzina, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie oraz Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Czytanie fragmentów "Wesela " Stanisława Wyspiańskiego przez zaproszonych gości odbyło się w weselnym klimacie.

Występy muzyczne Eweliny Binkowskiej, Zespołu Śpiewaczego „Grodźczanie” i Ziemi Będzińskiej sprawiły, że wszyscy uczestnicy mogli poczuć się jak na prawdziwym weselu. Wydarzeniu towarzyszył literacki quiz, warsztaty tradycyjnego wyrobu masła oraz pokaz rzemiosła ludowego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Narodowego Czytania za rok!