Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/galeria/Dni_rodzinne_2017_1cz..
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/Dni_rodzinne_2017_1cz.

Dni rodzinne w Muzeum Zagłębia

Podczas pierwszych zajęć organizowanych przez Muzeum Zagłębia w ramach Dni rodzinnych dzieci poznały fenomen szopki krakowskiej, historię oraz techniki powstawania tych niezwykłych konstrukcji.

Następnie zadaniem uczestników był udział w grze muzealnej, której celem było skompletowanie wszystkich fragmentów układanki, przedstawiającej najstarszą i najcenniejszą szopkę  krakowską autorstwa Michała  Ezenekiera. Zadanie nie było proste, ponieważ, aby skompletować poszczególne elementy trzeba było odpowiedzieć na pytania dotyczące tradycji tworzenia szopek.
W drugiej części zajęć uczestnicy wraz z przewodnikiem zwiedzili wystawę dawnej broni, po czym wzięli udział w konkursie dotyczącym eksponatów. Musieli odnaleźć egzemplarze broni i określić rodzaje zamków przy broni palnej, których niewielkie fragmenty przedstawione były na zdjęciach. Wszyscy poradzili sobie doskonale z tym zadaniem. Na koniec w Podziemiach Będzińskich zorganizowano zabawę terenową, gdzie należało m.in. rozszyfrować tajemniczy napis: „Zimowa przygoda w Muzeum Zagłębia”.
To nie koniec naszych przygód! Zapraszamy na drugą odsłonę Dni rodzinnych, które odbędą się 26.01.17. Zapisy pod numerem 32 267 77 07, wew. 28. Do zobaczenia!

{gallery}galeria/Dni_rodzinne_2017_1cz.{/gallery}