Oferta - nowe warsztaty muzealne związane z wystawą czasową w Podziemiach Będzińskich "Obrazy przetrwania. Opowieści Esther Nisenthal Krinitz”

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą edukacyjną Muzeum Zagłębia w Będzinie związaną z wystawą czasową w Podziemiach Będzińskich "Obrazy przetrwania. Opowieści Esther Nisenthal Krinitz”.

Szkoły podstawowe (klasy III-VI) i gimnazja

Zajęcia łączą w sobie część warsztatową oraz edukacyjną. W części pierwszej uczestnicy wraz z przewodnikiem odwiedzą Podziemia Będzińskie, gdzie zapoznają się z reprodukcjami wyjątkowych, dzieł Esther Nisenthal Krinitz, które w wersji oryginalnej były pokazywane jedynie w Stanach Zjednoczonych. Poznają poruszającą opowieść o przetrwaniu, którą artystka podzieliła się tworząc serię 36 kolaży, przy użyciu różnych rodzajów materiału, igły i nitki.

Część warsztatowa pozwoli na twórcze wykorzystanie zdobytej wiedzy poprzez stworzenie własnych obrazów za pomocą tkanin, filcu i innych dostępnych materiałów.

Czas trwania zajęć: 2 godziny, kosz uczestnictwa: 6 zł/za osobę.

Szkoły ponadgimnazjalne

Zajęcia składają się z dwóch części. W części pierwszej uczestnicy wraz  z przewodnikiem odwiedzą Podziemia Będzińskie, gdzie zapoznają się  z reprodukcjami wyjątkowych, dzieł Esther Nisenthal Krinitz, które w wersji oryginalnej były pokazywane jedynie w Stanach Zjednoczonych. Poznają poruszającą opowieść o przetrwaniu, którą artystka podzieliła się tworząc serię 36 kolaży, przy użyciu różnych rodzajów materiału, igły i nitki.

W drugiej części prowadząca zajęcia zapozna uczniów z historią Żydów będzińskich w przededniu wybuchu II wojny światowej oraz w czasie okupacji niemieckiej. Będzie to wprowadzenie do projekcji niezwykle wzruszającego filmu o losach Esther Niesenthal Krinitz, w którym to sama autorka opowiada historię swojej rodziny i przyjaciół - opowieść niezwykle wzruszającą i przejmującą.

Czas trwania zajęć: 2 godziny, kosz uczestnictwa: 4 zł/za osobę.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty.

Kontakt w sprawie warsztatów: Karolina Stolorz Dział Historii: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 3 267 77 07 wew. 22.