Studenci AMAM-u przygotowali ekspozycję w Pałacu Mieroszewskich

W dniach 26 kwietnia i 28 kwietnia 2016 r. w Pałacu Mieroszewskich odbyły się kolejne zajęcia w ramach Akademii Młodszego Asystenta Muzealnego. Tym razem uczestnicy Akademii spotkali się z pracownikiem Działu Plastyczno - Wystawienniczego który przybliżył im tajniki przygotowywania muzealnych ekspozycji.

Prowadzącym zajęcia był Bartosz Gawlik z Działu Plastyczno - Wystawienniczego Muzeum Zagłębia w Będzinie. Na wstępie uczestnicy obejrzeli prezentację pt. "Jak powstaje wystawa" z której mogli się dowiedzieć jak wygląda proces powstawania muzealnej wystawy: kto pisze scenariusz wystawy, czego używa się przy tworzeniu aranżacji, jakie znaczenia ma światło na wystawie i czym różni się wystawa archeologiczna od etnograficznej. Młodzież mogła również zobaczyć zdjęcia z wielu wystaw o różnorodnej tematyce z muzeów całego świata. Kolejnym etapem zajęć była część praktyczna podczas której uczestnicy zajęć przygotowali dwie plansze ekspozycyjne z fotografiami wykonanymi podczas wcześniejszych edycji AMAM. Mini wystawa została zaprezentowana w holu głównym Pałacu Mieroszewskich.

Ostatnią częścią zajęć AMAM było zwiedzanie wystawy „Drogocenne dzieła Andrzeja Heidricha” na której mali studenci mogli porównać efekt swojej pracy z pracą pracowników Działu Plastyczno - Wystawienniczego.