Nasze warsztaty udowadniają, że polskie banknoty są dziełami sztuki!

27 kwietnia w Pałacu Mieroszewskich odbyły się warsztaty poświęcone polskim banknotom. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Będzinie wysłuchali prelekcji i wspólnie doszli do wniosku, że polskie pieniądze papierowe emitowane przez Narodowy Bank Polski są małymi dziełami sztuki.

W części warsztatowej każdy uczestnik zaprojektował oraz wykonał dwa własne banknoty kolekcjonerskie. Na koniec zabawy nasi uczestnicy mogli jeden z banknotów wymienić na słodką przekąskę. Dodatkowo, grupy młodzieży mogły wraz z kuratorem zwiedzić wystawę poświęconą twórczości Andrzeja Heidricha –  projektanta wszystkich polskich banknotów od 1975 roku po dzień dzisiejszy.

Zapraszamy do nauki przez zabawę.

Pałac Mieroszewskich – warsztaty pt. „Porozmawiajmy o polskich banknotach”, grupa docelowa – uczniowie szkół podstawowych, 5.00 zł/osoba (z oprowadzaniem po wystawie 7.00/osoba), materiały plastyczne zapewnia muzeum.

Kontakt: Małgorzata Hałasik 32 2677707 wew.: 26; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.