Jubileuszowe spotkanie z twórczością Karoliny Kindler –Skowronek - „Struktura abstrakcyjna”.

Muzeum Zagłębia w Będzinie serdecznie zaprasza wszystkich miłośników sztuki na jubileuszowe spotkanie ze twórczością Karoliny Kindler –Skowronek  - „Struktura abstrakcyjna”. Ekspozycja została przygotowana z okazji jubileuszu 15 - lecia pracy twórczej artystki. Spotkanie rozpocznie się w Pałacu Mieroszewskich 11 czerwca 2015 r. o godz. 18.00.

Karolina Kindler-Skowronek jest absolwentką Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Posiada w swoim dorobku ponad 20 wystaw indywidualnych i zbiorowych w tym prestiżowa Polish Weekin Edmonton w Kanadzie. Zajmuje się malarstwem, poligrafią użytkową, rzeźbą i fotografią, dzieląc się z widzami swoim abstrakcyjnym postrzeganiem rzeczywistości. Maluje energetyczną abstrakcję wykorzystując własną technikę malarską łączącą tradycyjny papierz efektami szklanymi.
Jak mówi artystka już w liceum coś między nią a szkłem „zaiskrzyło”.
Szkło inspiruje mnie swoim pięknem i spokojem, a zarazem nieobliczalnością. Jest trudnym materiałem. Ale materie, jakie można uzyskać pracując z nim są tak zróżnicowane, że możliwe jest tworzenie niezliczonej ilości motywów. Wykorzystuję
je w kolorze i strukturze farby.
- czytamy w jednym z katalogów, w którym zaprezentowano jej prace.
... jestem sama trochę jak sroka. Lubię błyszczeć, noszę kolory. Tak też podchodzę
do malarstwa. nie boję się zestawień…’’

- mówi o sobie artystka
Ulubiony format artystki to kwadrat 50 x 50. Technika - akryl, malowany na papierze kredowym i pastel. Uwielbia kolor i kontrast struktur często akcentując szczegół.

Spotkanie uświetni recital „Grzegorz Majzel lirycznie”. Wykonawcy: Grzegorz Majzel, gitary - Patryk Filipowicz i Michał Nit.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy, która będzie czynna do 3 lipca. 2015 r.