"Tropiciele historii Muzeum Zagłębia w Będzinie" - relacja

Znamy już laureatów konkursu „Tropiciele historii Muzeum Zagłębia w Będzinie”, który był adresowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Zagłębia Dąbrowskiego. Dotyczył on historii Muzeum Zagłębia w Będzinie, obiektów muzealnych, a także eksponatów prezentowanych na wystawach.

W naszym konkursie wzięło udział 18 uczniów z będzińskich i sosnowieckich szkół podstawowych.

Jury w składzie:  Aleksandra Rogaczewska -  Archeolog Muzeum Zagłębia,  Anna Góra – Etnograf Muzeum Zagłębia, Grzegorz Onyszko  – Historyk Muzeum Zagłębia w dniu 29 kwietnia 2015 r. czuwało nad prawidłowością przebiegu konkursu.

Nagrodzono następujące osoby:

I MIEJSCE:
WIKTOR BARGIEŁ  ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Sosnowcu
 II MIEJSCE:
MAJA JANISZEWSKA ze Szkoły Podstawowej  nr 45 w Sosnowcu
III MIEJSCE :
ALICJA WRÓBEL ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Będzinie

Laureaci konkursu „Tropiciele historii Muzeum Zagłębia w Będzinie” otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Muzeum Zagłębia w Będzinie. Pozostali uczestnicy konkursu dyplomy za udział i materiały promocyjne. Organizatorzy wręczyli również drobne upominki nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu.
Podczas rozstrzygnięcia zapowiedziana została kolejna edycja, która ma odbyć się za rok.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich chętnych do udziału w kolejnych edycjach naszego konkursu.