Rysunkowy Teatr przy Pałacu prof. Henryka Cześnika i Tadeusza Dula

3 października 2014 roku o godzinie 17:00 w Pałacu Mieroszewskich odbył się jedyny w swym rodzaju, wyjątkowy wernisaż wystawy pn.  „Rysunkowy Teatr przy Pałacu prof. Henryka Cześnika i Tadeusza Dula”.

Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego i składała się z dwóch części.Pierwsza część wernisażu odbyła się w Pałacu, gdzie goście najpierw mogli zobaczyć prezentowane prace, a następnie każdy mógł zobaczyć krótką prezentację multimedialną pokazującą proces tworzenia głównej pracy składającej się z dwóch plansz o wymiarach 3m na 1,5 m.

Druga część wernisażu odbyła się w parku, w sprzyjającej mu scenerii przy kolumnach Bachusa i Bachantki, gdzie oprócz wyeksponowania prac twórców na sztalugach można było zobaczyć prezentację głównego obrazu zakończonego podpisem twórców.

W trakcie wystawy  dla zainteresowanych gości profesor Henryk Cześnik na pamiątkę, wykonywał małe podarunki w formie rysunku.