Nowa publikacja muzealna

W ostatnim czasie Muzeum Zagłębia wydało wspólnie z Oddziałem Górnośląskim Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich Katalog wybranych zabytków ze stanowiska archeologicznego na Górze Zamkowej w Będzinie.

Podczas trwających piętnaście lat wykopalisk z terenu grodziska pozyskano liczne artefakty z dziedziny militariów, narzędzi, akcesoriów życia codziennego i ozdób. Postaraliśmy się przybliżyć Państwu kilkaset najciekawszych, opisując je w powyższym wydawnictwie i publikując ich wizerunki. Zamieściliśmy także garść informacji o samych badaniach i najistotniejszych aspektach życia mieszkańców średniowiecznego grodu, na które rzuciły one nieco światła. Oddając w Państwa ręce naszą nową publikację liczymy na życzliwe przyjęcie i zapewniamy, że już wkrótce ukażą się następne.