Wakacje rozpoczęte!

We wtorek, 30 czerwca, w Pałacu Mieroszewskich odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu Wakacyjne Warsztaty Muzealne – Odkrywamy ślady przeszłości.

Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację multimedialną Opowieść o drzewach i ludziach w czasie której poznali wzajemne powiązania i oddziaływania w świecie przyrody oraz analogie między życiem roślin i ludzi. Najmłodsi przedstawili własne pomysły, w jaki sposób mogą pomóc drzewom przetrwać w niesprzyjających dla nich warunkach. Po wykładzie dzieci wraz z opiekunami zwiedzały wystawę Z drzewa powstałeś. Korzenioplastyka Stanisława Jakubowskiego, prezentującą niezwykłe i oryginalne prace brzeskiego artysty. Młodzi odkrywcy śladów przeszłości kontynuowali muzealną przygodę w Podziemiach będzińskich poznając przeszłość miasta i regionu oraz ciekawostki związane z obiektem.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.