Wystawa "Wszystkie kolory czarnego lądu"

W Muzeum Zagłębia w Będzinie w Podziemiach od 23.07.2014 r. można obejrzeć wystawę z Muzeum Historii Kielc pt. „Wszystkie kolory Czarnego Lądu”.

„ W Afryce urzeka nas bezmiar przestrzeni, życzliwość mieszkańców i brak pospiechu…” – tak uważają autorzy wystawy.

W związku z tym, iż  w Podziemiach temperatura jest niska to dla kontrastu Muzeum proponuje wystawę o tematyce egzotycznej, która niewątpliwie ociepli atmosferę i umili zwiedzanie obiektu.  Pomimo, że jest czas urlopowy to nie każdy ma możliwość wybrać się na wymarzone wakacje. Tu chociaż przez chwilę, możemy oderwać  się od codziennych spraw i przenieść się w tak dalekie kraje i poczuć nutę wakacji.

Wystawa nie tylko zachęca nas do zapoznania się z pięknymi krajobrazami, ale również pokazuje jak żyją zwykli ludzie, tacy jak my.

Przez Afrykę poprowadzi Nas, pięć kolorów, które pomogą Nam odwiedzić kolejno: Maroko, Etiopię, Tanzanię, Malawi oraz Mozambik.

Afryka jako kolebka cywilizacji i kraina kontrastów jest zupełnie wyjątkowa.Jakiż inny kontynent może poszczycić się takimi bogactwami naturalnymi i podobną różnorodnością grup etnicznych, które go zamieszkują?

Afryka to największy kontynent na świecie. W 55 państwach żyje prawie 50 plemion; ich historia liczy niemal 4 miliony lat.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania Podziemi oraz do zobaczenia wystawy.