Program wydarzenia kulturalnego „Ogród Sztuki” 2019

Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski
serdecznie zaprasza na
 „Ogród Sztuki” 2019,
który odbędzie się 5 października w Pałacu Mieroszewskich.
III edycja wydarzenia kulturalnego „Ogród Sztuki” odbędzie się pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Florystów Polskich i będzie poświęcona będzińskiemu malarzowi - Samuelowi Cyglerowi.
W stylowych wnętrzach pałacu będą królować kompozycje z żywych kwiatów inspirowane  twórczością wspomnianego artysty. Prace florystów będzie można podziwiać przez cały dzień. Rodzaje kwiatów i kompozycji niech pozostaną niespodzianką – zaufajmy wspaniałym florystom, których wkrótce Państwu przedstawimy.
5 PAŹDZIERNIKA 2019 r.
 TWOIM ARTYSTYCZNYM DNIEM
PAŁAC MIEROSZEWSKICH W BĘDZINIE
12:00 – 20:30 WSTĘP WOLNY
Program wydarzenia
„Ogród Sztuki”. W hołdzie Samuelowi Cyglerowi
12:00 - Warsztaty florystyczne, prowadzenie – Florystka Anna Bednarska,
ZAPISY NA WARSZTATY e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr. tel. (32) 267 77 07 wew.: 26.
ok. 13:15 - W kawiarni florystyczno-muzycznej proponujemy wysłuchanie florystyki, która opowie o swojej pięknej pracy. Popijając popołudniową kawę czas umilą dźwięki muzyki.
15:30 - Prelekcja z prezentacją multimedialną o Samueulu Cyglerze i malarzach z Ècole de Paris, po której poznamy naszych Florystów. O mistrzach malarstwa opowie historyk sztuki Muzeum Zagłębia.
16:15 - Warsztaty z żywych obrazów „Malarstwo obiektywem”. Każdy uczestnik będzie mógł wcielić się w postać z obrazu i zabrać ze sobą pamiątkowe zdjęcie.
15:00 - Rozpocznie się plener malarski pod kierunkiem artystki Doroty Korus.
19:00 - Koncert finałowy oraz losowanie kompozycji florystycznej wśród publiczności zakończy III edycję „Ogrodu Sztuki”.
Cały dzień w stylowych wnętrzach pałacu będą dostępne dla publiczności piękne kompozycje florystyczne oraz wystawa prac Samuela Cyglera w niecodziennej aranżacji.

Dla przypomnienia zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z II edycji wydarzenia.