"Pasje i Talenty" w Pałacu Mieroszewskich

W miniony piątek w Pałacu Mieroszewskich odbyło się spotkanie ze sztuką w ramach projektu „Pasje i Talenty”.
Wydarzenie miało na celu promowanie w środowisku lokalnym uczniów uzdolnionych artystycznie. Głównymi bohaterami tego niecodziennego projektu byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 30 im. Emilii Zawidzkiej w Dąbrowie Górniczej, Zespołu Szkół Plastycznych oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych z Dąbrowy Górniczej. Na początku publiczność zgromadzona przed Pałacem Mieroszewskich miała okazję podziwiać występ mażoretek oraz niezwykle efektowny pokaz gimnastyki artystycznej. Kolejne występy artystyczne miały miejsce w Sali Wodzów Antycznych gdzie doskonała akustyka pozwoliła nam rozkoszować się recitalem śpiewu klasycznego. Zgromadzona licznie publiczność mogła wysłuchać znakomitych aranżacji wokalnych i instrumentalnych prezentowanych przez młodych artystów. Całość wydarzenia dopełnił ciekawy wykład odnoszący się do powiązań muzyki ze sztuką. Na zakończenie części artystycznej zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć wystawę witrażu, rysunku, malarstwa i ceramiki.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.