"Nowa Zelandia – kraj długiej białej chmury" - relacja ze spotkania

W czwartkowe popołudnie 25 kwietnia 2019 r. w Pałacu Mieroszewskich odbyło się kolejne spotkanie z cyklu  „Muzealne Spotkanie Podróżnicze” pt. Nowa Zelandia – kraj długiej białej chmury. Wydarzenie swoim patronatem objął Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski. Podczas spotkania Michał Walusza przybliżył  kulturę, ciekawe obyczaje oraz tradycje  mieszkańców Nowej Zelandii. Razem z podróżnikiem wzięliśmy udział w podniebnym trekkingu przez malownicze pasma górskie, zobaczyliśmy wiele niesamowitych zjawisk przyrodniczych, jaskinię  tysiąca gwiazd oraz niezwykle magiczne miejsca znane z ekranizacji „Władcy Pierścieni”. Uczestnicy spotkania poznali również tradycyjny, maoryski taniec „Haka” powszechnie znany z relacji telewizyjnych, w których występuje reprezentacja rugby Nowej Zelandii. Szczególne wrażenie na słuchaczach wywarła relacja z wyjątkowo niebezpiecznej przeprawy promem z Wyspy Północnej na Wyspę Południową, której towarzyszą zazwyczaj porywiste wiatry i sztormy.
Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania podróżnicze realizowane przez nasze muzeum.