Wielkanocne spotkanie rodzinne w Pałacu Mieroszewskich – wstęp wolny

Zapraszamy w sobotę, 6 kwietnia dzieci z rodzicami czy też z babcią i dziadkiem aby rodzinnie spędzić przedświąteczny czas w naszym muzeum.

W miłej atmosferze, przy muzealnej herbatce pracownicy opowiedzą o zwyczajach wielkanocnych z różnych stron świata, zaprezentują dawne akcesoria świąteczne. Natomiast pamiątką ze spotkania będzie kompozycja świąteczna zrobiona wspólnie przez dzieci i ich opiekunów. Pięknie wykonane kolorowe jajka w koszyczku i zając z dużymi uszami ozdobią nie jeden stół ze śniadaniem wielkanocnym. A trzeba pamiętać, że śniadanie świąteczne powinno być radosne i kolorowe, bo przecież jest zakończeniem postu i rozpoczęciem wykwintnej konsumpcji.

Dawniej powiadano:
Na bok wszystkie żury, na bok słone śledzie
Już na stół wuszt i ciasto jedzie…

Zapraszamy, ale wcześniej prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy, celem zapisu na spotkanie.

Wstęp wolny, spotkanie rozpoczyna się o 13:45.
Materiały plastyczne zapewnia muzeum.
Kontakt:

Aleksandra Rogaczewska