Zapraszamy do Muzeum na nowe warsztaty wielkanocne „Historia jajka, czyli głównego bohatera świąt wielkanocnych”

Podczas warsztatów wielkanocnych uczestnicy poznają symbolikę jajka w różnych kulturach i religiach.

Edukator opowie jaki związek ma jajko z boginią Afrodytą i Bogiem Słońca, ale przede wszystkim jakie ma znaczenie w kulturze chrześcijańskiej. Pobyt w muzeum zakończą warsztaty, na których uczestnicy wykonają prace plastyczne inspirowane pięknymi jajkami faberge, które dawno, dawno temu………… - więcej ciekawostek przy wspólnym tworzeniu małych dzieł sztuki.

Grupa docelowa: uczniowie szkół podstawowych I-VI.
Miejsce warsztatów: Pałac Mieroszewskich w Będzinie ul. Gzichowska 15.
Czas trwania warsztatów: ok. 1h 30 min.
Materiały plastyczne zapewnia muzeum.
Cena warsztatów: 6,00/osoba
Kontakt w sprawie rezerwacji: Małgorzata Hałasik, te. 32 267 77 07 wew. 26, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.