„Spitsbergen – studencka wyprawa za koło podbiegunowe”

Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza na spotkanie z cyklu Muzealne Spotkania Podróżnicze pt. "Spitsbergen – studencka wyprawa za koło podbiegunowe", które odbędzie się 20 lutego o godz. 17:00 w Pałacu Mieroszewskich.

Będzie to wspaniała okazja aby podczas ferii zimowych wziąć udział w wyprawie polarnej na Spitsbergen, krainy lodu znajdującej się za kołem podbiegunowym północnym, gdzie dzika przyroda jest na wyciągniecie ręki, usłyszeć o całorocznej polskiej stacji badawczej Hornsund, jak wygląda życie na dalekiej północy i jak się tam dostać. Podczas spotkania z pewnością nie zabraknie wielu ciekawostek, jak również pięknych lodowych krajobrazów, dzięki którym spróbujemy choć na chwilę przenieść się do świata jak z bajki. O pobycie na Spitsbergenie opowie Dominika Bałdys, absolwentka kierunku geografia na Uniwersytecie Śląskim, która swoją przygodę z dalekim podróżowaniem dopiero zaczyna.
Po spotkaniu zapraszamy na mały poczęstunek.
Do zobaczenia :)