Przygotowania do świętowania czas zacząć !

Trzeba Wam wiedzieć, że dawniej dzieci nie mogły uczestniczyć w świątecznych przygotowaniach, bo zgodnie ze zwyczajem choinkę ubierali rodzice i krewni.

Skąd na ziemie polskie przywędrował ten piękny zwyczaj strojenia drzewka świątecznego? Czy zawsze pod choinką były prezenty? Jak dawniej przyozdabiano domostwa na święta Bożego Narodzenia? Odpowiedzi na te pytania poznali już uczniowie ze szkoły podstawowej w Będzinie, którzy wzięli udział w warsztatach  27. listopada. Na pewno dzieci opowiedzą swoim bliskim wiele ciekawostek związanych z  choinką bożonarodzeniową oraz ozdobią własne drzewka szyszkami pomalowanymi podczas części warsztatowej.
Wszystkich zainteresowanych warsztatami
pt. „Skąd się wzięła bożonarodzeniowa choinka?
zapraszamy do Pałacu Mieroszewskich w Będzinie ul. Gzichowska 15
Muzeum Zagłębia w Będzinie

Zapisy: Małgorzata Hałasik, 32 267 77 07 wew. 26, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.